Príďte a objavte naše vinárstvo
Nie ste prihlásený, prihlásiť sa
Košík

ARCHITEKTÚRA A VÍNO V STREDNEJ EURÓPE

Dňa 2.12.2013 bola v Betlehemskej kaplnke v Prahe zahájená medzinárodná putovná výstava ARCHITEKTÚRA A VÍNO V STREDNEJ EURÓPE.

Projekt prezentuje fenomén rozvoja súčasných vinárstiev stredoeurópskeho regiónu vo vzťahu k súčasnej architektúre. Predstavuje najzaujímavejšie vinárstva z ôsmych krajín, a to Čiech, Slovenska, Poľska, Rakúska, Nemecka, Maďarska, Slovinska a Talianska, ktoré spĺňajú kritériá kvalitnej a inšpiratívnej architektúry.

Vybrané vinárstva sú jedinečné tak vinárskou produkciou ako aj architektonickým stvárnením výrobných prevádzok. Výstavný projekt reaguje na nové trendy v tomto odvetví, vďaka ktorým sa vinárstva stávajú atraktívnym zážitkom pre každého návštevníka a napomáhajú rozvoju daných regiónov.

Zo Slovenska boli nominované vinárstva:

ELESKO Wine Park

KARPATSKÁ PERLA

vinárstvo SANVIN

vinárstvo TERRA PARNA

Projekt bude ďalej predstavený v Rakúsku, Poľsku, na Slovensku, Maďarsku a ďalších krajinách strednej Európy.

www.gjf.cz

 

 

 

 

 

Späť na blogy
ARCHITEKTÚRA A VÍNO V STREDNEJ EURÓPEARCHITEKTÚRA A VÍNO V STREDNEJ EURÓPEARCHITEKTÚRA A VÍNO V STREDNEJ EURÓPEARCHITEKTÚRA A VÍNO V STREDNEJ EURÓPEARCHITEKTÚRA A VÍNO V STREDNEJ EURÓPEARCHITEKTÚRA A VÍNO V STREDNEJ EURÓPEARCHITEKTÚRA A VÍNO V STREDNEJ EURÓPEARCHITEKTÚRA A VÍNO V STREDNEJ EURÓPEARCHITEKTÚRA A VÍNO V STREDNEJ EURÓPEARCHITEKTÚRA A VÍNO V STREDNEJ EURÓPEARCHITEKTÚRA A VÍNO V STREDNEJ EURÓPEARCHITEKTÚRA A VÍNO V STREDNEJ EURÓPEARCHITEKTÚRA A VÍNO V STREDNEJ EURÓPEARCHITEKTÚRA A VÍNO V STREDNEJ EURÓPEARCHITEKTÚRA A VÍNO V STREDNEJ EURÓPE
SANVIN s.r.o., Štetinova 7, 811 06 Bratislava, sanvin@sanvin.sk
Prevádzka Okoč: Vinohradská 19, 930 28 Okoč, kosar@sanvin.sk