Príďte a objavte naše vinárstvo
Nie ste prihlásený, prihlásiť sa
Košík

Okoč – vlastné vinohrady

SANVIN obhospodaruje 24 ha vlastných vinohradov v katastri obce Okoč. Naša starostlivosť o vinohrad prináša zdravé hrozno s optimálnou zrelosťou a odrodovým charakterom.  Naše vinohrady produkujú bohaté a koncentrované plody s kyslosťou a tanínmi, ktoré vedú k dlhovekosti a mäkkosti získanej z južnoslovenského podnebia a prostredia. Hrozno dozrieva v klimaticky vynikajúcich podmienkach. Základom výnimočnej kvality vína je popri dôkladnej práci vo vinohrade veľký počet slnečných dní v roku a výborné pôdne pomery.

Pri pestovaní hrozna kladieme veľký dôraz na životné prostredie. Vinohrady sú obhospodarované v systéme integrovanej produkcie s maximálnou šetrnosťou k prírode.

Vinohrad

Klimatické a pôdne podmienky:

  • priemerná ročná teplota 12,1 ° C
  • priemerná teplota počas vegetácie 19,2 °C
  • suma slnečného svitu počas vegetácie 3400 h
  • ročné zrážky 450 mm

Vinohrad sa nachádza na aluviálnych naplaveninách Dunaja, kde štrk a štrkopiesky pokrýva tenká kultúrna vrstva pôdy v závislosti od reliéfu terénu. Vysoký obsah aktívneho Ca a vysoký obsah Fe a Mn v pôde vytvára skvelé pôdne pomery, hlavne pre modré odrody. 

Horúce letá, ale mierne vlhké jesenné noci ponúkajú ideálne predpoklady pre dorábanie prvotriednych prívlastkových vín.

Výnimočná klíma, trvalé prúdenie vetrov a hlavne nezameniteľná pôda bohatá na Ca, Fe, Mn  dávajú vínam vysokú mineralitu a presvedčivý charakter. Uvedená lokalita vytvára nezameniteľný terroir pre pestovanie modrých odrôd Cabernet sauvignon, Zweigeltrebe, Frankovka modrá a Neronet.  

RÚBAŇ – vlastné vinohrady

V katastri obce Rúbaň, okres Nové Zámky, SANVIN obhospodaruje 25 ha vlastných vinohradov. 

Uvedená lokalita sa od lokality Okoč líši vo všetkých parametroch.

Južná poloha na sprašovej pahorkatine vytvára jedinečnú polohu pre pestovanie bieleho hrozna.

Mierna denná teplota počas vegetácie v kombinácii s chladnejšími nocami a vlhkosťou vytvára vynikajúce predpoklady pre vznik ovocnosti, ktorá je typická a potrebná pre odrodové biele vína Chardonnay, Sauvignon blanc, Rizling rýnsky.

Sme toho názoru, že spotrebitelia sú stále viac ochotní zaplatiť zodpovedajúcu cenu za kvalitu a vynikajúcu chuť.

SANVIN s.r.o., Štetinova 7, 811 06 Bratislava, sanvin@sanvin.sk
Prevádzka Okoč: Vinohradská 19, 930 28 Okoč, kosar@sanvin.sk